Autorespondery

Autoresponder to automatyczna odpowiedź na wiadomość. W momencie wysłania przez jakiegoś użytkownika wiadomości na konto na którym jest włączony autoresponder, otrzyma on automatycznie odpowiedź wpisaną w treści autoresponder’a np. „Dziękujemy za przesłaną wiadomość, odpowiemy do 24 godzin”. Może on mieć również inne przeznaczenia w zależności od wpisanej treści:
– tzw. opcja „wakacje” – wpisujemy np. treść „Dziękuję serdecznie za przesłaną wiadomość. Niestety do dnia(data) jestem na urlopie. Odpowiem na Państwa pytanie zaraz po powrocie”.
– automatyczne przesłanie oferty – w treści autoresponder’a można umieścić szczegółową ofertę firmy, a użytkownik, który wyśle wiadomość na adres z włączonym autoresponderem automatycznie ją otrzyma.

Konfiguracja autorespondera przewiduje również dwie inne możliwości modyfikacji:
– zachowanie wiadomości przychodzącej na koncie – standardowe ustawienie wykorzystywane przy odbiorze wiadomości z automatyczną odpowiedzią
– usuwanie wiadomości przychodzących z kont – wykorzystanie wyłącznie w przypadku korzystania z autorespondera na zasadzie przesłania na stałe wpisanej w treść oferty (użytkownik otrzyma ofertę po przesłaniu np. pustego mail’a, a ten aby nie zajmować niepotrzebnie powierzchni serwera jest automatycznie usuwany).